Novinky v záhradnej architektúre

Každý rok sa objavujú nové trendy v záhradnom umení. Na záhradníckom trhu sa nachádzajú nové druhy rastlín a postupov v záhradnej tvorbe, ktoré kráčajú s módnymi trendmi. Nájdete tu prehľad o horúcich novinkách
v záhradnej architektúre.

Vertikálne záhrady

Vertikálne záhrady

Novinkou v úprave zelene patrí systém vertikálnej záhrady, ktorý je obľúbeným prvkom nielen v interiérovej úprave zelene, ale aj v exteriéri. Na vertikálnej záhrade je možné pestovať rastliny na kolmej stene vďaka čomu ušetríme miesto v malých a úzkych priestoroch, prípadne tak vytvoríme prirodzenú bariéru, alebo nový dizajnový prvok.

Wellnes v záhrade

Wellnes v záhrade

Záhrada je pre každého z nás miestom pokoja, relaxu, miestom pre načerpanie nových síl a energie. Záhradu väčšinou využívame počas teplých mesiacoch. Záhradu je možné využívať počas celého ročného obdobia. Ukážeme Vám ako nato. Vytvorte si v záhrade oázu pokoja a užite si svoj vlastný wellnes.

Japonská záhrada

Japonská záhrada

Japonská záhrada je dnes cieľ mnohých záhradníkov. Vychádza z japonskej filozofie. Ide o súhrn ázijskej estetiky a prvkov prírody, ako sú kameň a voda, ktoré sú dominantou záhrady. Pre japonskú záhradu je charakteristické maximálne využitie voľného priestoru a snaha o rešpektovanie zákonitostí prírody. 

Jarné inšpirácie

Jarné inšpirácie

Po zime sa do našich domov vracia jar. Jar je spojením farebnosti, sviežosti a pripomína nám príchod teplejších dní ale takisto aj príchod Veľkonočných sviatkov. Prinášame Vám nápady a nové inšpirácie ako si skrášliť príbytky, alebo okolie Vášho domova.  

Projekty a realizácie záhrad

Projekty a realizácie záhrad

Prichádza jarná sezóna a rozmýšľate nad novou záhradou, alebo chcete revitalizovať starú? Ponúkame Vám tým skúsených profesionálov, ktorý premenia Vašu záhradu na nepoznanie. Projekt a sadovnícke úpravy vypracujeme podľa Vašich predstáv. Ponúkame Vám nielen kompletnú projekciu, ale aj odborné poradenstvo, realizáciu, terénne úpravy, stavebné práce, vodné a dekoračné prvky, automatické závlahy. 

Bonsaj v záhrade

Bonsaj v záhrade

Bonsaje sa stávajú skutočným módnym trendom v súčasnej záhradnej tvorbe. Tvoria dominantou záhrady, samotné srdce záhrady a dávajú jej punc jedinečnosti. Bonsaje dokážu zmeniť celkový ráz záhrad. Sú veľmi efektným bodom, pri ktorom sa so záujmom pristavíme. Najčastejšie sa s nimi stretávame v japonských záhradách.

Ako si založiť skalku

Ako si založiť skalku

Skalka je vyvýšená časť v záhrade, ktorá sa skladá z okrasných kameňov, zakrslých ihličnanov a kvitnúcich skalničiek. Najvhodnejším časom na jej zakladanie je práve jar, pokiaľ ste to nestihli na jeseň. Stačí dodržať základné pravidlá a môžte sa pýšiť svojím výtvorom. Práve preto Vám prinášame pár typov, ako si spestriť záhradu o takýto unikát, ktorý Vás poteší nielen na jar kvitnutím skalničiek, ale aj počas celého roka svojou rozmanitosťou. 

Hydroponické pestovanie rastlín

Hydroponické pestovanie rastlín

Hydropónia je najnovším trendom v spôsobe pestovania bytových, ale aj exteriérových rastlín pestovaných v črepníkoch. Pri pestovaní hydroponických rastlín sa používa obalový kvetináč, vnútorná hydroponická nádoba a hladinomer na kontrolu výšky vodnej hladiny na dne obalového kvetináča. 

Vytvorte si trvalkový záhon

Vytvorte si trvalkový záhon

Trvalky sú rastliny, ktoré by nemali chýbať v žiadnej záhrade. Prečo? Ich premenlivosť je nezastúpiteľna. Vynikajú farebnosťou, vôňou a v neposlednej miere svojim habitusom a štruktúrou. Dajú sa využiť na každom stanovisku, či už na plnom slnku, v tieni, alebo v zamokrených častiach záhrady. 

Araukária - elegantná kráska v záhrade

Araukária - elegantná kráska v záhrade

Novinkou v roku 2014 sa stala araukária. Elegantný ihličnatý strom, ktorý pochádza z Čile. Stane sa klenotom vašej záhrady, ktorý nikto neprehliadne. Nie je to klasický ihličnatý strom s ihlicami. Ihlice tvoria ostré šupiny vo sviežej zelenej farby.

Ako si upraviť predzáhradku

Ako si upraviť predzáhradku

Predzáhradka je pomenovanie vstupnej časti pred domom. Pri väčšine prípadov sa jedná o malý priestor, ktorý púta najväčšiu pozornosť a tvorí s prednou časťou domu jeden celok. Jej výzor poukazuje nato, aký máte vkus, ako veľmi ste originálny či, naopak konzervatívny, ale aj poriadkumilovní a pracovitý.