Pripravujeme pre Vás

Novinky v záhradnej architektúre

Každý rok sa objavujú nové trendy v záhradnom umení. Na záhradníckom trhu sa nachádzajú nové druhy rastlín a postupov v záhradnej tvorbe, ktoré kráčajú s módnymi trendmi. Nájdete tu prehľad o horúcich novinkách
v záhradnej architektúre.

Vertikálne záhrady

Vertikálne záhrady
Novinkou v úprave zelene patrí systém vertikálnej záhrady, ktorý je obľúbeným prvkom nielen v interiérovej úprave zelene, ale aj v exteriéri. Na vertikálnej záhrade je možné pestovať rastliny na kolmej stene vďaka čomu ušetríme miesto v malých a úzkych priestoroch, prípadne tak vytvoríme prirodzenú bariéru, alebo nový dizajnový prvok.
15.2. 2016

Wellnes v záhrade

Wellnes v záhrade
Záhrada je pre každého z nás miestom pokoja, relaxu, miestom pre načerpanie nových síl a energie. Záhradu väčšinou využívame počas teplých mesiacoch. Záhradu je možné využívať počas celého ročného obdobia. Ukážeme Vám ako nato. Vytvorte si v záhrade oázu pokoja a užite si svoj vlastný wellnes.

Japonská záhrada

Japonská záhrada
Japonská záhrada je dnes cieľ mnohých záhradníkov. Vychádza z japonskej filozofie. Ide o súhrn ázijskej estetiky a prvkov prírody, ako sú kameň a voda, ktoré sú dominantou záhrady. Pre japonskú záhradu je charakteristické maximálne využitie voľného priestoru a snaha o rešpektovanie zákonitostí prírody. 
8.2. 2016
8.2. 2016

Jarné inšpirácie

Jarné inšpirácie
Po zime sa do našich domov vracia jar. Jar je spojením farebnosti, sviežosti a pripomína nám príchod teplejších dní ale takisto aj príchod Veľkonočných sviatkov. Prinášame Vám nápady a nové inšpirácie ako si skrášliť príbytky, alebo okolie Vášho domova.  

Projekty a realizácie záhrad

Projekty a realizácie záhrad
Prichádza jarná sezóna a rozmýšľate nad novou záhradou, alebo chcete revitalizovať starú? Ponúkame Vám tým skúsených profesionálov, ktorý premenia Vašu záhradu na nepoznanie. Projekt a sadovnícke úpravy vypracujeme podľa Vašich predstáv. Ponúkame Vám nielen kompletnú projekciu, ale aj odborné poradenstvo, realizáciu, terénne úpravy, stavebné práce, vodné a dekoračné prvky, automatické závlahy. 
1.2. 2016
28.1. 2016

Bonsaj v záhrade

Bonsaj v záhrade
Bonsaje sa stávajú skutočným módnym trendom v súčasnej záhradnej tvorbe. Tvoria dominantou záhrady, samotné srdce záhrady a dávajú jej punc jedinečnosti. Bonsaje dokážu zmeniť celkový ráz záhrad. Sú veľmi efektným bodom, pri ktorom sa so záujmom pristavíme. Najčastejšie sa s nimi stretávame v japonských záhradách.

Ako si založiť skalku

Ako si založiť skalku
Skalka je vyvýšená časť v záhrade, ktorá sa skladá z okrasných kameňov, zakrslých ihličnanov a kvitnúcich skalničiek. Najvhodnejším časom na jej zakladanie je práve jar, pokiaľ ste to nestihli na jeseň. Stačí dodržať základné pravidlá a môžte sa pýšiť svojím výtvorom. Práve preto Vám prinášame pár typov, ako si spestriť záhradu o takýto unikát, ktorý Vás poteší nielen na jar kvitnutím skalničiek, ale aj počas celého roka svojou rozmanitosťou. 
24.1. 2016
20.1. 2016

Hydroponické pestovanie rastlín

Hydroponické pestovanie rastlín
Hydropónia je najnovším trendom v spôsobe pestovania bytových, ale aj exteriérových rastlín pestovaných v črepníkoch. Pri pestovaní hydroponických rastlín sa používa obalový kvetináč, vnútorná hydroponická nádoba a hladinomer na kontrolu výšky vodnej hladiny na dne obalového kvetináča. 

Vytvorte si trvalkový záhon

Vytvorte si trvalkový záhon
Trvalky sú rastliny, ktoré by nemali chýbať v žiadnej záhrade. Prečo? Ich premenlivosť je nezastúpiteľna. Vynikajú farebnosťou, vôňou a v neposlednej miere svojim habitusom a štruktúrou. Dajú sa využiť na každom stanovisku, či už na plnom slnku, v tieni, alebo v zamokrených častiach záhrady. 
18.1. 2016
15.1. 2016

Araukária - elegantná kráska v záhrade

Araukária - elegantná kráska v záhrade
Novinkou v roku 2014 sa stala araukária. Elegantný ihličnatý strom, ktorý pochádza z Čile. Stane sa klenotom vašej záhrady, ktorý nikto neprehliadne. Nie je to klasický ihličnatý strom s ihlicami. Ihlice tvoria ostré šupiny vo sviežej zelenej farby.

Ako si upraviť predzáhradku

Ako si upraviť predzáhradku
Predzáhradka je pomenovanie vstupnej časti pred domom. Pri väčšine prípadov sa jedná o malý priestor, ktorý púta najväčšiu pozornosť a tvorí s prednou časťou domu jeden celok. Jej výzor poukazuje nato, aký máte vkus, ako veľmi ste originálny či, naopak konzervatívny, ale aj poriadkumilovní a pracovitý.
8.1. 2016