Jarné inšpirácie

Hlásatelia jari - PRIMULKY

Najobľúbenejšia jarná rastlina, ktorá svojou farebnosťou rozjasní naše domovy a záhradky. Primulky sa výborne hodia na každý stôl, do aranžmánu, alebo ako dekorácia v záhrade. Výborne sa kombinujú do aranžmánov s jarnými cibuľovinami, nazábudkami a inými jarnými kvetmi. Na trhu sa objavujú čoraz výraznejších farebných kombináciách a kultivaroch. Prinášame Vám ukážky tejto krásnej jarnej rastliny a určite sa budete čoraz viac tešiť na prichádzajúce jarné obdobie.

Čemerica - klenot každej záhrady

Čemerica (lat. Helleborus) je málo poznaným kvetom v našich záhradách. Všetci už poznáme prvé kvety ako sú snežienky a krokusy, no práve čemerica je prvým kvetom, ktorý kvitne už počas celej zimy. Je možné ich pestovať v každej záhrade. Na podmienky nie je náročná, je ideálnym spoločníkom ihličnatých drevín. Je vhodná tak isto na pestovanie v črepníkoch a môžete ju použiť ako súčasť aranžmánov. K základným druhom patrí čemerica, ktorá má jednoduchý biely kvet, no ako novinku Vám prinášame ukážku kultivarov, ktoré uvidíte aj v našom záhradnom centre.    

Pripravte si doma aranžmán zo živých kvetov. Prinášame Vám typ ako nato! 

Prvým krokom je výber nádoby na výsadbu. V tomto prípade sme použili prútené košíky, ktoré sme samozrejme vystlali fóliou a naplnili vhodným substrátom. Môžete použiť akékoľvek kvetináče, nádoby alebo hrantíky, kreativite sa medze nekladú. Na výber je nespočetné množstvo jarných drevín, ktoré môžete spolu kombinovať. My sme si vybrali kyslomilné rastliny a to vresovec (Erica carnea), ružovo-kvitnúcu azalku (Azaela hybrida), kalinu (Viburnum tinus), vždyzelené hebe (Hebe buxifolia), primulky a hyacinty. Do takto vysadeného črepníka môžeme pridať rôzne jarné, alebo veľkonočné dekorácie.   

Náš typ! Po odkvitnutí rastliny nevyhoďte, ale ich vysaďte do Vašich záhrad. Všetky použité rastliny sú trvalky, ktoré Vás budú tešiť kvetmi aj v nasledujúcu sezónu. Do prázdnej nádoby môžete podobným spôsobom vysadiť letničky a iné kvitnúce rastliny.

Za chvíľu k nám prichádza jar. Načerpajme energiu a inšpirácie, ktoré nám ponúka toto svieže obdobie v roku. Obklopte sa voňavými kvetmi, ktoré potešia nielen oči, ale aj dušu.