Kvitnúce záhrady

Pripravujeme pre Vás


Najkrajšia záhrada je kvitnúca. Trvalkové záhony, ktoré sa navrhnú podľa zásad nás potešia kvetmi po celý rok. Každé ročné obdobie nám prináša nové kvety, rozdielnu farebnosť a druhovú rozmanitosť. Táto vlastnosť a rôznorodosť kvetov vytvoria v záhrade dynamiku a vždy nás potešia, pretože kvety robia záhradu farebnejšiu a pestrejšiu. Prinášame Vám ukážky kvitnúcich rastlín v záhrade, aby ste si aj Vy zamilovali krásu kvitnúcich rastlín.

Začiatkom marca sa v našich záhradách objavujú prvé kvety a to najmä cibuľoviny ako snežienky, krokusy, tulipány, narcisy, hyacinty a mnoho ďalších. Príchodom stále teplejších dní pribúda aj rozmanitosť kvetov. Medzi nepochybne najkrajšie jarné kvety patria pivonie a rhododendrony, ktoré mohutné kvetenstvo nezostane nepovšimnuté.

Kvitnúca záhrada je v letnom období v najväčšom rozkvete. Medzi najkrajšiu a najznámejšiu rastlinu kvitnúcu v letnom období patrí nepochybne levandula (levandula angustifolia). Vynikne samostatne, alebo v skupinách ako napríklad so šalviou (Salvia nemorosa), krásnoočkom (Coreopsis verticilata) alebo ostronôžkou (Delphinium hybridum). Vytvorte si príjemný farebný záhon v tóne žltej a fialovej farby, ktorá pôsobí veľmi harmonicky.

Jeseň je v znamení farebnosti listov v teplých odtieňoch. No netreba zabúdať aj na kvety, ktoré ešte kvitnú v plnej kráse. Medzi nepochybne najvýraznejšie jesenné kvety patria chryzantémy, vresy, dálie ako aj sirôtky. Keď prichádzajú prvé mrazy až do jari kvitnú čemerice, ktoré sú v posledných rokoch čoraz viac obľúbenejšie.