Mobilné nádoby

Mobilné nádoby vysadené zeleňou patria medzi najobľúbenejší prvok v záhradnej tvorbe. Z praktického hľadiska sa používa ako náhrada za výsadbu kde nie sú vhodné pôdne podmienky prípadne miesto pre výsadbu. Preto sa s nimi stretávame v mestách a obciach na centrálnych zónach a pri štátnych budovách. No popularitu našli aj v rodinných záhradách kde majú skôr dekoračnú funkciu. Najčastejšie sú súčasťou pri vstupu do domu, prípadne na terase a v okolí bazéna či altánku.

Mobilná zeleň sa môže použiť pri všetkých typoch úpravách. Vo vidieckych záhradách majú podobu keramických, alebo drevených nádob vysadené bylinkami, cibuľovinami, alebo kvetmi. V moderných záhradách vynikajú svojou jednoduchosť a čistými líniami. Najvhodnejšími rastlinami sú tvarované a kompaktné formy drevín ako je napríklad krušpán (Buxus sempervires)

Ak patríte medzi ľudí, ktorí bývajú v obytných domoch a nie ste vlastníkom záhrady tak zeleň v nádobách je ideálne pre vaše balkóny a terasy, kde môžete pestovať kvety, bylinky prípadne drobnú zeleninu. Vytvorte si Vašu vlastnú záhradku. Na výber je veľké množstvo nádob, ktoré môžete vysadiť rastlinami podľa Vašich predstáv. Prinášame Vám príklad ako si vytvoriť minizáhradku.