Údržba futbalových ihrísk

Futbalové ihrisko je súčasťou každej obce a mesta. Futbalové ihrisko je určené pre hru, preto je potrebná jeho vitalita a zdravotný stav. Jedná sa o veľké plochy zelene s čím je viac práce, preto to prenechajte na nás. Poskytneme Vám celoročnú údržbu futbalových ihrísk, ktorá spočíva v kosení, prevzdušnení, hnojení a aplikácii postrekov. 

Kosenie trávnika

Kosenie je základný úkon, ktorým zabezpečujeme trávnik v dobrej kondícii. Ak nevykonáme žiadne iné úkony , kosenie je nevyhnutné. Kosenie zabezpečujeme záhradnou kosačkou, krovinorezom, ale predovšetkým traktorovou kosačkou. Kosíme pravidelne aj jednorazovo.

Prevzdušnenie trávnika

Tento úkon je potrebné vykonať minimálne jeden krát do roka, ale odporúča sa vykonávať ho hneď na začiatku vegetácie a následne na jeseň pred ukončením vegetačného obdobia. Vertikutaciou/prerezánim sa odstránia odumreté časti rastlín, čo umožní prevzdušnenie trávnika. Zníži sa tým riziko vzniku hubových chorôb, otvorí sa priestor pre následné odnožovanie .

Hnojenie a postrek trávnika

Hnojenie trávnika musí byť realizované v optimálnom množstve a v správny čas. Hnojivo poznáme vo forme granúl, alebo v tekutom stave. Zabezpečíme Vám včasnú a optimálnu aplikáciu hnojív a postrekov proti chorobám a škodcom. 

Zavlažovacie systémy

Závlaha na veľkoplošnom trávniku je potrebná predovšetkým v letných mesiacoch. Máme dlhoročné skúsenosti so závlahovými systémami. Ponúkame Vám nielen zabudovanú závlahu, ale aj prenosné závlahové systémy.